Боротьба із зайвою вагою

8-9-2020

 

З 18 видів спорту тільки 5 ефективні в боротьбі із зайвою вагою. І лише один – біг підтюпцем – найкраще сприяють зниженню індексу маси тіла (ІМТ) і інших параметрів. Про це повідомили в журналі PLOS вчені з Національного університету Тайваню. Також хочемо вам порекомендувати почитати інші новини на сайті www.pravdanews.com.ua, тут багато цікавого.

У дослідженні Ван-Ю Ліна і його колег з Національного університету Тайваню участь 18 424 тайванців у віці від 30 до 70 років.

В учасників експерименту визначили ІМТ, процентний вміст жиру в організмі, виміряли окружність талії і стегон, а також досліджували їх кров на вміст 20 з 97 відомих генів, пов’язаних з ожирінням. На основі цієї інформації був створений генетичний індекс ризику, який визначив ступінь схильності до зайвої ваги. Крім того, в анкетах всі учасники вказали, як часто і довго вони займаються спортом.

За умовами експерименту учасники повинні були включити в режим життя регулярні 30-хвилинні вправи три рази в тиждень. Це були заняття у вільний час, такі як біг підтюпцем, йога, альпінізм, їзда на велосипеді, плавання, танці, баскетбол і т. Д. – тобто ті види спорту, якими зазвичай займаються люди. Професійні заняття, такі як фізична робота або важка ручна робота, не зважала вправою.

Завдання команди Ліна полягала в тому, щоб встановити, “чи може спорт знизити генетичний вплив на вагу тіла і в якій мірі”. Зокрема, вони зосередили увагу на тих учасників, у яких була генетична схильність до надмірної ваги, а також на те, який вид спорту найкраще протидіє цьому генетичному зміщення.

З’ясувалося, що з 18 видів спорту тільки біг, альпінізм, спортивна ходьба, танці і йога були ефективні в боротьбі із зайвою вагою. Але біг підтюпцем виявився найефективнішим засобом в цій боротьбі. “Біг підтюпцем не тільки зменшував генетичне вплив на ІМТ, а й найкращим чином боровся з жировими відкладеннями на тілі”, – повідомив Лін. Дивно, але плавання, їзда на велосипеді, теніс або бадмінтон лише незначно позначалися на ІМТ. Не виключено, вважають вчені, це пов’язано з тим, що огрядні люди рідше займаються цими видами спорту.

Дослідження тайванських учених доводить, що погані гени – це не вирок і зусилля того варті: “Наші результати говорять про те, що регулярні фізичні вправи можуть послабити генетичну схильність до ожиріння, особливо якщо правильно підібрати вид спорту”.