Сьогодні мені хотілося знову поділитися з Вами однієї мудрої притчею.

Я не хочу давати жодних коментарів, адже притчі корисні не тільки своєю мудрістю, але і тим, що ми можемо в ній побачити.

Притча про дорогах, які ми вибираємо.

У бідному селі народився на світ хлопчик.

Він проводив свої дні безглуздо, механічно і монотонно, так само як і інші мешканці цієї згасаючої села, не маючи уявлення, що робити з власним життям.

Так сталося, що одного разу йому приснилося море.

Хлопчик розповів свій сон, але ніхто не зміг підтвердити, що десь у світі існує така безмежна вода, адже ніхто з жителів села ніколи не бачив і не чув про море.

А коли юнак заявив, що збирається відправитися на пошуки моря зі свого сну, всі жителі села крутили пальцем біля скроні і називали його божевільним.

Юнак набрався рішучості і незважаючи ні на що, пустився в дорогу і довго мандрував, поки не опинився на роздоріжжі доріг.

Тут він вибрав ту дорогу, яка вела прямо, і через кілька днів дістався до селища, жителі якого вели спокійне, забезпечене життя. Коли юнак повідомив їм, що мандрує, мріючи знайти море, вони почали переконувати його, що він даремно витрачає час і краще буде йому залишитися в цьому селі і жити так само щасливо, як і всі.

Декілька років молодий чоловік жив у достатку. Але одного разу вночі йому знову приснилося море, і він згадав про свою нездійсненої мрії.

Юнак вирішив покинути селище і знову вирушити в дорогу. Попрощавшись з усіма, він повернувся на розвилку і на цей раз пішов в іншому напрямку.

Йшов він довго, поки не дійшов до великого міста. Захопився його гомоном і строкатістю і вирішив залишитися там. Вчився, працював, веселився і з часом зовсім забув про мету своєї подорожі.

Однак через кілька років він знову побачив уві сні море і подумав, що, якщо не виконає мрію своєї юності, то даремно розтратить життя. Тому, він знову повернувся на розвилку і вибрав третю дорогу, яка привела його в ліс.

На невеликій галявині чоловік побачив хатинку, а біля неї вже не дуже молоду, але прекрасну жінку, яка розвішувала випрану білизну. Вона запропонувала йому залишитися з нею, так як її чоловік пішов на війну і не повернувся. Чоловік погодився. Багато років вони прожили щасливо, виростили дітей, але нашого героя, який вже постарів, знову відвідав сон про море.

І він залишив усе, з чим був пов’язаний багато років, повернувся на розвилку і пустився в шлях останньої, досі невідомій йому стежкою, дуже крутий і кам’янистій.

Він йшов з працею і став побоюватися, що незабаром зовсім виб’ється з сил. Опинившись біля підніжжя великої гори, старий вирішив піднятися на неї в надії хоча б здалеку побачити море з своїх снів.

Через кілька годин на кінець сил він дістався до вершини гори.

Перед ним простягалися неозорі простори: старий побачив розвилку доріг, село, в якому жителі вели благополучне життя, і велике місто, і хатинку жінки, з якою провів багато щасливих років. А вдалині, на обрії, побачив блакитне, безкрає море.

І, перш ніж зупинилося його змучене серце, розчулений старий крізь сльози жалю помітив ще, що всі дороги, якими він йшов, вели до моря, але тільки жодну з них він не пройшов до кінця.

—————————–

Бажаю Вам не зупинятися за кілька кроків до своєї мрії.

До швидких зустрічей!!!

Рекомендую почитати:

  • “Притча про подорожі та особистому світі”
  • “Ви говорите “хочу подорожувати” і знову відкладаєте? Рекомендую подивитися фільм “Остання відпустка” і зробити вправу”.
  • “Як втілювати мрію про подорожі в реальність”