Гуляючи по набережній в Ялті, ми згорнули на “Пушкінську алею”.

Як вона називається я дізналася вже вдома, коли дивилася інформацію в Інтернеті.

А там ми просто гуляли по набережній і продовжили прогулянку по красивій алеї. Можна сказати, що це теж набережна, тільки набережна річки .

Парк розташований уздовж річки “Водоспадної” і його довжина приблизно 800 метрів.

Ми гуляли в тіні дерев, насолоджувалися гарною природою і свіжим повітрям.

Діти спостерігали за процесом, як художники малюють портрети бажаючим.

Їм це було дуже цікаво.

Недалеко від набережної нас закликали відвідати оранжерею живих метеликів. Ми утрималися, тому що в минулому році були в оранжереї метеликів в Нікітському ботанічному саду.

А з метеликами з квітів сфотографувалися

А ось і господар цього бульвару – Олександр Сергійович Пушкін.

Ще кілька кадрів з прогулянки по Пушкінській алеї в Ялті.

Під час нашої прогулянки відбулися і неприємні моменти, якими теж хочемо поділитися.

Перший момент був з “Акваріумом”.

Ми побачили красиву стіну з падаючою водою і назвою “Акваріум”. Вирішили подивитися, що там – може теж захочеться відвідати. Оскільки зовні не можна зрозуміти, що всередині, то ми зайшли подивитися – цікаво нам буде?

За дверима не було холу або столика з інформацією, а відразу починався “Акваириум”, повернувши голову вліво і вправо, ми оцінили, що нам тут буде не цікаво і збиралися піти. Тут жінка біля входу “вилила” на нас порцію негативу, чому ми взагалі заходили сюди. Ми почули фразу з тоном претензій і звинувачень: “Ви що, не могли визначитися за дверима, будете заходити чи ні!”.

Цікаво, як можна визначитися за дверима? За назвою, чи що? Після такої “привітної зустрічі навіть якщо б у нас було бажання подивитися рибок, то воно зовсім відпало.

Ми продовжили прогулянку далі. Коли алея закінчилася, ми поверталися назад на набережну.

По дорозі назад була ще одна неприємна зустріч, яка піднесла цінні уроки нам особливо нашим дітям.

Ми проходили повз людей з голубами, які пропонували сфотографуватися. Як правило, в таких ситуаціях – дітям садять на плече голубів, намагаються викликати у них інтерес сфотографуватися, щоб діти “розкрутили” на це батьків.

Не знаю як Ваші діти, а наші готові гладити всіх тварин, пташок і фотографуватися з ними. Ми пояснили дітям, що не готові на це витрачати гроші, так як у нас є певний бюджет на поїздку. До того ж, навіть у квітні Крим досить дорогий. Тут навіть їжа в Макдональдс і кави на заправці дорожче, ніж у Києві.

Ми прийшли до такого рішення, що якщо діти просять щось купити або оплатити якісь послуги, вони можуть це зробити за свої гроші. Дивно, що багато бажань у дітей відпадає . Свої гроші витрачаються важче, ніж гроші батьків. Вони підраховують, скільки витратять, скільки залишиться і думають, а треба їм це взагалі.

Так от, Софійка дуже захотіла сфотографуватися з голубом, дізналася ціну – це було 20 грн. Ми домовилися, що вона розплачується сама.

Хлопець з милою посмішкою, добрими очима і пухнастою зачіскою випромінював стільки позитиву, посадив їй ще одного голуба на голову, підкликав поруч стоїть Маринку для спільного кадру.

Потім сказав доньці сплатити 60 грн!!!

Вона розплатилася. Ми стояли в шоці і я запитала у доньки, скільки коштує фото. На що почула відповідь – 20 грн. Тепер в шоці була і Софійка від того, що вона витратила 60 грн. Ми почали уточнювати всі моменти: там справжній покадровий лічильник і за кожного голуба потрібно платити окремо. Дві пташки в кадрі – 40 грн, за кожне фото окрема ціна – вони вважають кожне натискання кнопки. І, як виявилося, нам ще зробили знижку і подарунок .

Ми почали продовжувати свій шлях, шоковані таким брудним маркетингом і відвертою брехнею, а потім все ж таки вирішили повернутися і з’ясувати ці моменти.

Ми сумнівалися, чи варто повертатися. Адже вчимо дітей не звертати увагу на дрібниці, позитивно дивитися на життя і виносити уроки з помилок. Але все ж вирішили це зробити, адже важливо відстоювати свої права, коли тебе нахабно обманюють.

Розмова про те, що вони назвали ціну 20 грн. дитині, що дитина витрачав свої гроші і це відвертий обман, що ми видаляємо всі фото при них, а вони повертають гроші дитині – ні до чого не привів. Далі з’явився “сутенер”, який володіє касою.

Розмови про те, що не можна говорити дитині одну ціну, садити другого голуба без прохання і оголошення додаткової плати за це, і взяти оплату в три рази дорожче від названої суми.

Софійка стояла в сльозах в шоці від такого обману. Все, що їй зробили – це повернули 20 грн.

У цій ситуації був і позитивний момент.

Діти довго обговорювали подію. Обговорювали, як добре і як робити погано. І підвели підсумки, що якщо вони збираються сфотографуватися або зробити щось інше, то потрібно уточнювати всі деталі. Навіть придумали самі питання, які потрібно задати.

Ще момент, урок діти отримали і тому, що Софійка витратила свої гроші, а не ми оплачували ці фотографії. Свої гроші мають вимірність і краще оцінюються витрати, а також те, наскільки ці витрати важливі і потрібні.

Поверталися ми з неприємним осадом і не хотілося так завершувати наш день.

Я сказала, що обов’язково дня потрібно завершити чимось позитивним. Адже спрацьовує “ефект краю” – запам’ятовуються події, які відбуваються на початку і в кінці.

Яким би прекрасним не був відпочинок, неприємна подія в кінці залишає осад. А от якщо зробити закінчення прогулянки приємним, то цей осад розсіюється і випаровується.

Ми навіть збиралися зайти посидіти приємно в яке-небудь кафе, але це не знадобилося. По дорозі назад ми побачили сім’ю, яка каталася на незрозумілих для нас штуках.

Ми спостерігали за ними, потім познайомилися і спробували покататися на цих “штуках” – це виявилися флікери.

Я не втрималася, зробила їх сімейне фото на фликерах, взяла у них контакти і пообіцяла поділитися з читачами нашого блогу інформацією про фликерах і про те, де їх можна купити.

Про це напишу в окремому пості.

День був насиченим яскравими враженнями і ми задоволені поверталися додому.

До швидких зустрічей!!!
P. S. Огляд маршруту, вражень та корисної інформації про нашому автоподорожі сім’єю в Крим і Херсонську область у квітні і травні 2013 року можна почитати і подивитися ТУТ.

Рекомендуємо почитати:

  • “Цікаві і пізнавальні пам’ятки Ялти для дітей і дорослих: наш похід в Крокоділяріум”
  • “Ялта: пам’ятки, цікаві місця і родзинки. Давайте ділитися досвідом”
  • “Як втілювати мрії про подорожі в реальність”