Наше перебування в Ялті підходило до кінця і в передостанній день ми вирішили з’їздити в Лівадійський палац.

Це був понеділок і, розуміючи, що в цей день Палац може бути закритий, я зайшла на сайт і подивилася графік роботи. Там було вказано – «без вихідних».

Сама дорога до палацу досить вузька і я уявила собі, що діється тут у сезон з парковками. Читала про це в інтернеті раніше, а тепер побачила своїми очима.

Нам пощастило, ми були не в сезон і в понеділок. Навіть при такому розкладі сильно не розженешся.

У подорожі по Криму нас дуже виручав «Яндекс-Навігатор». Без нього було б складно розібратися з закрученими вуличками і провулочками Ялти та інших населених пунктів.

Коли ми під’їхали до Лівадійського палацу, нас зустрів охоронець і повідомив, що палац сьогодні не працює – сьогодні вихідний . Швидше за все, без вихідних палац працює в сезон, а ми були в ньому 29 квітня. Так що, якщо Ви їдете не в сезон в туристичні місця і для Вас важливо потрапити всередину палацу, уточнюйте цю інформацію. Навіть на офіційному сайті може бути не актуальна інформація.

До таких ситуацій ми ставимося з позиції – «все що не робиться, робиться на краще». Можливо, ще нашим дітям буде не так цікава екскурсія, а за вхід потрібно платити. Якщо брати суму на нашу сім’ю, то це вийде – 190 грн. Так що цю ситуацію ми сприйняли, як можливість заощадити на тому, що для нас зараз ще буде не так актуально і погуляти більше по території палацу і помилуватися красивою природою Криму.

Спочатку корисна інформація про Лівадійському палаці, яка може Вам знадобитися:

 • Офіційний сайт лівадійського палацу – www.livadia-palace.crimea.com
 • Вартість з 1 січня 2013 року: дитячий і студентський – 25 грн., дорослий 70 грн. У вартість квитка входить екскурсійний супровід, а також дозвіл на фото та відео зйомку.
 • Адреса: смт. Лівадія
 • Дістатися можна на машині – Координати: 44°28’4.08″N, 34°8’36.6″E
 • Проїзд громадським транспортом: Маршрут №11 Автовокзал – Лівадія. Маршрут № 27 Ялта – Алупка до зупинки «санаторій «Прикордонник». Маршрут № 5 Масандра – Лівадія (до зупинки “Лівадійський палац”). Маршрут № 32 Ялтинський речовий ринок – Алупка (до зупинки “Санаторій “Прикордонник”). Маршрут № 47 Ялтинський речовий ринок – Кореїз (до зупинки “Санаторій “Прикордонник”).

На територію палацу вхід безкоштовний, і вона досить велика – є де прогулятися. Якщо чесно, то ми гуляли з нею кілька годин і не обійшли всю, а може бути навіть і половину.

За в’їзд на територію машиною ми заплатили 30 грн. Навіщо ми туди заїхали я так і не зрозуміла. Мабуть, на радощах, що хоч на територію можна зайти і щоб машина постояла в тіні .

Нам запропонували, що ми можемо проїхатися на машині по території палацу вниз до моря. Але ми вже так знаходились, що вирішили цього не робити, а повертатися додому.

У другій половині дня ми планували ще раз сходити на набережну Ялти. Тільки в цей раз дати можливість дітям покататися на роликах, які ми з собою взяли з дому.

Отже, повертаємося до наших вражень від поїздки в Лівадійський палац.

Напередодні, під час морської прогулянки, ми бачили його здалеку. Вид з моря на Лівадію відкривається дуже гарний.

А в цей день ми гуляли по самій території і дивилися її зсередини. Крім того, тут гарна природа і дуже розкішно виглядає сам палац – це ще й відоме історичне місце.

Лівадійський палац – це колишня резиденція російських імператорів.

А ще, саме тут у 1945 році відбувалася відома “Ялтинська зустріч керівників трьох союзних держав — СРСР, Великобританії і США (Сталін, Черчіль, Рузвельт), а також проживала американська делегація на чолі з президентом Рузвельтом.

У Лівадійському палаці відбувалися зйомки багатьох вітчизняних і зарубіжних фільмів.

У цій поїздці, як я писала вище, ми не потрапили всередину палацу, а гуляли по самій території.

Від прогулянки ми отримали масу задоволення.

Для нас було поєднання трьох основних плюсів:

 • Це красива територія, природа та види
 • Це теплий день і ми насолоджувалися променями сонечка і тим, що повітря пахнув влітку. Я думаю, що багато відчували кайф від прогулянки першими теплими днями.
 • Це час, який «тут і зараз» ми проводили разом всією родиною.

На початку прогулянки ми підкріпилися морозивом і взяли попити. Якщо дітям не дати це зробити перед прогулянкою, то всю дорогу їх розум і увага буде включена думкою про те, що на виході потрібно буде купити морозиво .

Ось невеличке відео з початку нашої прогулянки по території Лівадійського палацу.

Ділимося також деякими фотками з нашої прогулянки.

Присіли на лавочці з дітьми відпочити і сфотографуватися.

Обходимо навколо палацу.

Італійський дворик був закритий не тільки тому, що це був понеділок. Було зазначено, що він закритий на реставрацію. Ми заглянули в нього тільки через решітку дверей.

Сюди ми не спускалися, що там – не знаємо.

Найбільше часу ми провели на «Сонячній стежці» і дійшли до альтанки.

Про це розповімо в окремому пості.

Ще фотографії можна подивитися у фотоальбомі “Наша поїздка в Лівадійський палац. Квітень 2013 року”.

А Ви були в Лівадійському палаці і чи Ви любите бувати в таких місцях?

Що Вам найбільше запам’яталося з цієї поїздки?

До швидких зустрічей!!!
P. S. Огляд маршруту, вражень та корисної інформації про нашому автоподорожі сім’єю в Крим і Херсонську область у квітні і травні 2013 року можна почитати і подивитися ТУТ.

Рекомендуємо почитати:

 • “Ялта: пам’ятки, цікаві місця і родзинки. Давайте ділитися досвідом”
 • “Як зняти житло подобово в подорожі: корисні ресурси”
 • “Як втілювати мрії про подорожі в реальність”