Сьогодні я пропоную обговорити тему – “Де відпочити на морі в Україні?”.

Незважаючи на те, що на нашому блозі є різні публікації по темі відпочинку на Азовському та Чорному морі в Україні, я вирішила знову торкнутися цієї теми.

Причин для цього багато. Ось деякі з них.

До мене на пошту надходять листи з проханням порекомендувати – “куди можна поїхати відпочити з дітьми на морі в Україні?”

Через соц.мережі також надходять запитання за рекомендаціями житла на море або питання – “куди їхати?”, “куди краще”, “що, де, як і за чим?

На різних форумах в темі подорожей і відпочинку питання – “куди поїхати відпочивати на море в Україні” піднімається майже кожен день (кажу про тих, на які я заглядаю).

Якщо аналізувати запити людей по відпочинку на морі в Україні, то я б їх розділила на 4 основні групи (такий поділ – це моє особисте спостереження):

 • це люди, які раніше відпочивали в Криму, а тепер по тим чи іншим причинам їхати туди відпочивати не хочуть
 • це люди, які раніше відпочивали на морі за кордоном, але з різних причин в цьому році туди поїхати не можуть або не хочуть
 • це люди, які відпочивали на морі в Україні, але хочуть змінити місце і запитують рекомендації по різних місцях
 • це люди, які просто вперше їдуть на море в Україні і вивчають це питання.

Цю статтю я пишу і для себе, і для читачів.

Для себе – щоб було зручно відповідати на питання і рекомендації по відпочинку на морі в Україні, так як основний матеріал, який є на блозі буде зібрано в цій статті. Тоді мені не потрібно буде шукати різні статті і посилати багато посилань у відповідях.

Для читачів – це підбір інформації з питання відпочинку на морі в Україні в одній статті. Такий формат дасть можливість швидко переглянути інформацію і читати більш докладно тільки про те, що цікаво.

Ця стаття буде оглядової і містити посилання на пости, де детально розкрита тема. Сьогодні я її почну з включення тих публікацій, які вже зараз є на блозі, а потім буду додавати сюди нові, які відносяться до теми відпочинку на морі в Україні.

Для зручності буде 3-ри розділу:

 • Відпочинок на Азовському морі
 • Відпочинок на Чорному морі

Доповнення в коментарях від Вас тільки вітаються, тільки не займайтеся спамом і відвертою рекламою ваших закладів

Отже, поїхали

Відпочинок на Азовському морі в Україні

Азовське море одне з найбільш мілководних і добре прогрівається. Якось чула висловлювання з приводу того, що користі від Азовського моря мало і якщо треба оздоровлення, то варто вибирати Чорне море.

Інтуїтивно і на особистому досвіді я розуміла, що це не так, що відпочинок на Азовському морі – це не тільки задоволення, але і користь. Позитивний вплив є і склад води, і повітря, і клімат, і різні термальні джерела, які є на побережжі.

До речі, цікавим фактом для мене стало те, що Азовське море є особливо корисним під час вітру і хвиль.

А тепер переходимо до огляду місць для відпочинку на Азовському морі.

Арабатська стрілка

Арабатська стрілка являє собою косу, яка омивається з одного боку озером Сиваш, а з іншого боку – Азовським морем. Чим далі по косі від Генічеська, тим море стає глибше і, як багато хто стверджує – чистіше.

Це фото з пляжу, де ми відпочивали.

Ми відпочивали в районі села Щасливцеве. Це місце нас влаштовувало морем, пляжем і близьким розташуванням та гарячого джерела і солоного озера.

Про це місце я написала не мало статей на нашому блозі. В цей огляд буду включати не всі, а тільки ті, які будуть розкривати той чи інший питання по відпочинку на Арабатській стрілці:

 • Почнемо з моря – для багатьох це ключове питання. Адже від того, наскільки нам підходить море і пляж, буде залежати рішення – їхати чи не їхати. Саме тому, я зняла фото та відео з пляжу, а також поділилася нашими враженнями. Про це можна почитати в статті “Який пляж і море на Арабатській стрілці”
 • Ще один важливий момент – це житло. Тут у кожного свої уподобання. Ми поділилися тим, що бачили своїми очима, з фото, відео та контактами господарів. Про це можна почитати в статті “Де зняти житло на Арабатській стрілці: наш огляд різних варіантів”
 • Для тих, хто шукає житло в Счастлівцево і не має уявлення про те, де знаходиться і як виглядає певна вулиця, я познімала відео з різних вулиць, щоб можна було отримати приблизне уявлення про цих місцях. Якщо цікава ця тема, дивіться її у статті “Як виглядають вулиці в Счастлівцево на Арабатській стрілці”
 • Окремий формат відпочинку – це відпочинок в кемпінгах. В минулому році ми відпочивали і поділилися своїм досвідом у статті “Про наш відпочинок з наметами на Арабатській стрілці біля гарячого джерела”
 • Однією з родзинок Арабатської стрілки є гаряче джерело. Нам він дуже подобається і ми свідомо вибирали житло недалеко від нього. Першу статтю про те, де знаходиться джерело, як до нього доїхати, як виглядає і які властивості має, можна почитати тут. З останніх публікацій по цій темі можна подивитися – “Гарячий джерело на Арабатській стрілці в 2017 році: вартість, свідчення, фото і відео”
 • Ще одна оздоровча визначна пам’ятка цього місця – це солоне озеро. В цьому озері не тонуть, навіть можна книжечку почитати :). Інформація про нього з фото і відео знаходиться в пості “Солоне озеро на Арабатській стрілці біля Щасливцево – ще одна родзинка відпочинку тут”.Про те, як виглядало солоне озеро в 2014 році, а також нововведення там дивіться тут.
 • Багато запитували – де можна набрати рожеву ропу і сіль. Інформація про місце тут.
 • Також на Арабатській стрілці з’явилася пчелолечебница.
 • Ще можете почитати 7 цікавих фактів про Арабатській стрілці.

Бази відпочинку, пансіонати, готелі і інші варіанти житла по населених пунктах: Генічеськ, Генгорка, Щасливцеве, Стрілкове.

Кирилівка

Кирилівка – це селище міського типу, який є одним з найпопулярніших місць для відпочинку на Азовському морі в Україні.

Як правило, сюди їдуть не тільки за відпочинком, але і за оздоровленням.

До курортній зоні відпочинку “Кирилівка” можна віднести саму Кирилівку, косу Пересип і Федотову косу.

Головна фішка оздоровлення тут, крім моря – це лікувальне повітря.

У чому ж специфіка повітря в Кирилівці?

Ця місцевість належить до степової зони – з суші йде повітря, насичене фітонцидами різнотрав’я. З моря йде повітря, в якому присутні іони брому, озону, йоду. Крім того, Кирилівка знаходиться між двох лиманів. В результаті змішування потоків виходить унікальний за своїми цілющими властивостями повітря.

Поєднання степового і морського повітря – одна з корисних особливостей цієї місцевості.

Важливо розуміти, що для оздоровлення недостатньо приїхати сюди на пару днів. Місяць перебування в такій атмосфері дає зростання імунітету на рік.

Якщо в своєму відпочинку ви хочете зробити акцент на оздоровлення, то варто звернути увагу на Бирючий острів, кінець Федотової коси та Пересипи.

“Де жити, які ціни на житло, їжу, розваги в 2018 році?” – ці питання вивчаються в числі перших при виборі місця для відпочинку на морі.

Тут все залежить від того, що для вас в пріоритеті, на що ви готові витрачати гроші, а на чому можете легко заощадити. Кому-то відмінно підійде відпочинок з наметами на море, а кому-то без віп-умов і відпочинок не відпочинок.

Оптимально познайомитися з тим, як формуються ціни на житло в Кирилівці, порівняти пропозиції і вибрати варіант оптимальної для своїх потреб і фінансових можливостей.

Про розваги в Кирилівці.

Крім традиційного переліку, який є практично у всіх курортних місцях (бари, дискотеки, кафе, водні атракціони), тут є дельфінарій “Оскар” і аквапарк “Острів скарбів”, які позиціонуються як самі великі в Україні. До речі, про аквапарку в Кирилівці я писала в загальному огляді аквапарків України.

Як виглядає пляж, море, коса, центр та інші місця курортної зони Кирилівки, можна бачити завдяки веб-камер в реальному часі.

Це якраз той варіант, коли можна прикрасити фотошопом або красивим відео монтажем.

Відпочинок на Чорному морі в Україні

Відпочинок на Чорному морі є досить популярним відпочинком влітку в Україні. Це гарна можливість не тільки відпочити, а й оздоровитися.

Чорне море має свої унікальні властивості і ми присвятимо цьому питанню окрему статтю.

Отже, наш огляд.

Скадовськ

Раніше ми відпочивали багато років поспіль у Скадовську.

В останні роки їздимо на Арабатську стрілку, але завжди з теплотою згадуємо наш відпочинок в Скадовську і заїжджаємо сюди в гості до друзів, родичів, а також прогулятися по набережній і дати дітям можливість відірватися на атракціонах, які тут дуже бюджетними цінами.

На нашому блозі є теж різні публікації щодо відпочинку в Скадовську і я відберу в цей огляд ті, які несуть корисну інформацію з цього питання:

 • Почнемо з моря і пляжів. В минулому році я проїхалася по різних пляжів Скадовська, зробила фото і відео і також поділилася інформацією про те, де цей пляж знаходиться. На цю тему написані 4 статті, але щоб не давати тут аж чотири посилання, я ділюся спільної оглядової статті по пляжам Скадовська “Море і пляжі Скадовська у 2013 році: наш фото і відео огляд”
 • Вибір житла в Скадовську є на різний бюджет і потреби. Те, що в минулому році нам вдалося побачити своїми очима, ми описали в статті “Де зняти подобово недороге житло у Скадовську: наш огляд декількох варіантів”
 • Набережна – це теж пам’ятка багатьох курортних міст. І ми запрошуємо Вас на віртуальну прогулянку по Набережній Скадовська.
 • Як я вже писала вище, ми намагаємося заїхати в Скадовськ й заради розваг. Тут можна бюджетно і з прийнятним вибором відпочити. Про деяких можливостях можна почитати в статті “Скадовськ: про відпочинок з дітьми та нашої прогулянці в “Парк розваг”
 • Поруч із Скадовськом (30 хвилин на катері) знаходиться острів Джарилгач, який заслуговує окремої уваги. Про це можна почитати в статті “Відпочинок на острові Джарилгач: відгуки та корисна інформація”

Бази відпочинку, пансіонати, готелі і інші варіанти житла Скадовську дивіться ТУТ.

Залізний порт

В Залізний порт ми заїхали на пару годин влітку 2014 року.

За цей час встигли погуляти по набережній і зробити огляд бази відпочинку.

Про це поділилися в окремих статтях:

 • Пост “Про пляжі, море і набережної в Залізному Порту: якими ми їх побачили під час нашої поїздки в серпні 2014 року” дивіться тут.
 • Мій огляд бази відпочинку “Амулет” дивіться тут.

Бази відпочинку, пансіонати, готелі і інші варіанти житла в Залізному порту дивіться тут.

Одеса

Одесу, як місце для відпочинку на морі нам ще належить відкрити.

У червні 2017 року ми з’їздили до Одеси на 5 днів в невелике сімейне подорож. Отримали масу задоволення від прогулянок по Набережній, Дерибасівської та просто з зіткненням особливою атмосферою цього міста.

Детальніше можна спочити в постах:

 • “Про нашу поїздку в Одесу: враження, фото і відео”
 • Зняти квартиру подобово в Одесі: наш досвід, відгук + бонус”

Нагадую, що ця стаття оглядова по темі “Куди поїхати відпочити на море в Україні” і вона буде доповнюватись по мірі того, як будуть з’являтися публікації на нашому блозі по цій темі.

Так що, якщо Вам цікава ця тема, збережіть статтю в закладки, щоб не втратити і не пропустити новий матеріал.

Корисне для подорожей по Україні:

 • купити квитки на автобус
 • купити квитки на поїзд
 • підібрати готель тут або тут
 • підібрати квартиру для оренди подобово
 • всі корисні ресурси для подорожей тут

Якщо стаття була для Вас корисною та цікавою, будемо вдячні за підтримку її – для цього достатньо натиснути на “чарівні кнопочки” соц.мереж, які є в кінці цієї статті .

Ваш досвід і думка про місця для відпочинку на морі в Україні буде для нас корисними і важливими – діліться в коментарях.

Також, будемо вдячні, якщо Ви відповісте на запитання: “Де Ви відпочивали на морі в Україні та оцініть за 10 шкалою, наскільки сподобався відпочинок та місце?”

Щоб бути в курсі корисного і цікавого, підпишіться на Новини сайту та інші корисності для відпочинку і подорожей”

До зустрічей на сторінках нашого блогу про мандрівки та відпочинок!

Рекомендуємо почитати:

 • “Де знайти цікаві екскурсії в різних країнах світу: огляд, коментарі та обмін досвідом”
 • “Про наш досвід проходження тренінгу з віддаленої роботи: результати, помилки, рекомендації та інша корисна інформація”
 • “Два корисних сайту з пошуку і бронювання квартир в Україні + один сайт по всьому світу”