Сьогодні в ефірі тема блогерський і не зовсім приємна.

Серед наших читачів багато блогерів, крім того цей пост стосується деяких з них, а також дуже важливий Ваш рада і думку з приводу посилань учасників конкурсів.

Зараз я трохи більше займаюся “прибиранням і шліфуванням на блозі. Скоро будуть переклеивается “шпалери” на блозі і робитися легкий ремонт у вигляді проб з новим шаблоном.

Але сьогодні мова не про це.

Вранці для себе відкрила дуже неприємну тему і поки мої профигевшие емоції в силі і я не встигла знову стати “білою і пухнастою”, вирішила написати про це.

І, зрозуміло, потрібен Ваш рада.

Був час, коли на нашому блозі активно проводилося кілька конкурсів.

Ми взагалі планували конкурси проводити регулярно, але перед минулим Новим роком їх було так багато в Інтернеті і самих різних, що у мене настало пересичення навіть просто читати інформацію про них.

У тому форматі, в якому вони були явно мені приїлися. Може прийде ідея цікавого формату або теми, тоді і продовжимо. Поки тема конкурсів на блозі припинена і чекає свого натхнення.

А зараз мова йде про тих конкурсах, які вже проведені.

Займаючись технічними та аналітичними питаннями на блозі, я раптом виявила, що деякі учасники конкурсів на нашому блозі, після того, як він закінчився, закрили посилання на наш блог.

Забавно, що я не займалася перевіркою, а просто випадково натиснула “подивитися код”. Я перевіряла, чи закриті деякі посилання в моїх статтях, потім перейшла в аналітику переходів, подивилася звідки перехід на блог і автоматично знову натиснула “перевірити код”. Це як іноді відкриваємо холодильник, а чого відкрили – не зрозуміло. Так і я натиснула на автоматі.

Хоча може і не випадково все це, а потрібно було для того, щоб прояснити для себе деякі питання і знати, як чинити далі таких ситуаціях.

Звичайно, головна мета наших конкурсів були не посилання. Але вони теж стояли в цих цілях. І це чітко обумовлено в умовах – “Нова стаття з відкритою посиланням для індексації”. Тоді який сенс в цій вимозі, якщо людина після участі посилання закриває?

Проходить конкурс і блогер закриває посилання на участь у конкурсі.

Мені здається, що це як би культурно виразиться – еее, не зовсім нормально.

А Ви як до цього ставитеся?

Коли я вважаю доречним прибирати посилання або закривати від індексації?

 • Якщо такої умови не було для участі в конкурсі.
 • Якщо учасник образився на організатора. Таке в мене було. Учасниця образилася, що я не в такій формі і не такими словами їй відповідала в коментарях. Але вона повідомила, що відмовляється від призу і прибирає посилання. Це нормально. Всім милий не будеш. Важливо, що блогер повідомив про своє рішення. Я правда не прибирала у відповідь посилання, вирішила її залишити.
 • Якщо змінилася концепція блогу або щось ще й посилання заважає. Я допускаю, що можна прибрати або закрити посилання, але про це важливо повідомити організатору конкурсу, щоб він теж міг закрити (прибрати посилання)

Підводячи підсумок вище сказаному, я нічого не маю проти прибирання посилань або закриття їх, якщо людину щось не влаштовує. Але мені здається, що це не зовсім етично робити в односторонньому порядку. Як мінімум, потрібно повідомити організатору.

В даному випадку, у мене стоять відкриті посилання на усіх учасників, а на переможців – кілька.

Оскільки такий момент я випадково виявила, то вирішила перевірити решти учасників.

У перших двох конкурсах був тільки один одиничний випадок, а от в останньому про корисних радах – таких кілька. Причому деякі учасники примудрилися не просто закрити посилання, але і прибрати її зовсім.

Коли почала перевіряти, профигела ще більше . Як виявилося, що серед тих, хто закрив посилання є не тільки учасники, які залишилися без призу (хоча посилання на себе вони все одно отримали), але навіть ті, хто взяв призове місце. Тобто блогер, отримав зворотний сслылку (навіть декілька), отримав приз і після цього посилання закрив… Я просто офігела в самому поганому сенсі цього слова.

Інших слів немає…

Чесно, не знаю як краще вчинити в такій ситуації.

Зараз я просто в статті про конкурс закрила посилання на ті пости учасників, які закрили посилання на наш блог і прибрала посилання взагалі на ті пости, в яких теж вилучено посилання на нас.

І справа навіть не в посиланнях – просто все це якось не зовсім приємно, по жлобськи.

Мої фу, фу, фу, фу-фу-фу. Інших слів просто немає.

 • фу – блогер, взявши участь у конкурсі, де була умова про індексованою посиланню, після його закінчення посилання на організатора мовчки закрив
 • фу-фу – блогер взагалі прибрав посилання на організатора конкурсу (і не повідомив про це)
 • фу-фу-фу – отримав приз, кілька відкритих посилань на свій блог, а сам після закінчення конкурсу мовчки закрив ссилочку

А що Ви думаєте з цього приводу?

І ще, є блоги, які перестали існувати – просто кажучи, закрилися і посилання тепер не робоча.

Я посилання прибрала, так як навіщо непрацююча посилання з блогу. А як краще це визначити? Біля назви статті написати, що посилання прибрана, так як блог перестав працювати?

Підводячи підсумок вище сумбурно розказаного, у мене до Вас кілька запитань:

 • Як Ви ставитеся до того, що після участі блогери закривають посилання, не повідомивши про це, тим самим порушуючи умови конкурсу?
 • Що робити, якщо Ви побачили, що після закінчення конкурсу чоловік закрив посилання? Закрити посилання на нього? Або зняти статтю зі списку учасників?
 • Якщо блогер, який брав участь у конкурсі і взяв призове місце з часом перестав вести блог і він не працює. Тобто, посилання не робоча. Як краще оформити? Наприклад, підійде такий варіант – залишити назву, прибрати посилання в дужках додати фразу “блог зараз не працює, тому посилання не активна”. Або як краще написати?
 • Одним словом, буду дуже вдячна за підказку, а то я загубилася…

  Щоб бути в курсі корисного і цікавого, підпишіться на Новини сайту та інші корисності для відпочинку і подорожей”

  До зустрічей на сторінках нашого блогу про мандрівки та відпочинок!

  Рекомендуємо почитати:

  • “Монопод або палиця для селфи: навіщо потрібна, яку вибрати і відгуки”
  • “Вибираємо портативний зарядний пристрій для ноутбуків, планшетів та інших гаджетів: критерії, відгуки і рекомендації”
  • “Як економити на відпочинок та подорожі: наш досвід з купонами”