У статті “Кемпінг на Арабатській стрілці або відпочинок з наметами на Азовському морі: відгуки, поради та рекомендації” я писала про те, що до нашого від’їзду на Арабатську стрілку ми шукали інформацію про варіанти кемпінгу в цьому місці.

З цього питання практично нічого не знайшли.

Особливо нас цікавила можливість розташуватися з наметами на Арабатській стрілці біля гарячого джерела.

В цьому році ми зважилися вперше виїхати на море з наметами – таке пригода і можливість за менше днів побути більше біля моря.

Ми вирішили приїхати і зорієнтуватися на місці. У будь-якому випадку, завжди можна зняти житло на різний бюджет.

По дорозі до гарячого джерела ми зробили огляди різних варіантів житла на Арабатській стрілці.різних варіантів житла на Арабатській стрілці.

Потім продовжили шлях до місця зупинки для відпочинку.

Інтуїтивно вирішили звернути на дорогу, не доїжджаючи до гарячого джерела, де раніше знаходився зоопарк, розпитати про можливість виїзду машиною на берег і розміщення з наметами.

Виявилося, що саме тут і перебувати виїзд до моря.

Виїзд на море платний: за 30 грн з машини на добу, незалежно від кількості людей. У ці гроші входить розташування, прісна вода, літній душ, умивальники, туалет і можливість підзарядити необхідні пристрої.

Прісна вода, душ та туалет на море

Літній душ і туалет знаходиться не на самому березі, а спочатку в’їзду.

Ось приблизно стільки потрібно пройти.

На самому березі була прісна вода. Коли був слабкий напір або вона відсутня, Ігор йшов до умивальників і набирав там. Хоча відсутність води було дуже рідко і нетривалий час.

Коли ми виїхали на море, то були здивовані кількістю людей і навіть відразу були трохи розчаровані.

Місця з видом на море не було і було відчуття, що люди сидять один в одного на головах.

Ми пройшлися вправо, а потім вліво і тут помітили, що на самому крайньому місці кемпінгу люди збирали речі. На всякий випадок ми уточнили, виїжджають вони. Виявилося що – так. Ми почекали трохи і в’їхали на їх місце.

Місце вийшло просто ідеальним.

Праворуч нас закривав будиночок сусідів і ми не бачили нікого, а зліва розташовувалися пляжі пансіонатів і дитячого табору.

Не було відчуття, що всі один в одного на головах і було досить просторо.

Я вже писала один пост з привітом з Арабатської стрілки про наших перших днях в кемпінгу.

Ми були дуже здивовані, що незважаючи на велику кількість людей увечері, не було шуму, а була тиша, можна було слухати звуки хвиль і лише трохи доносилася музика з сусідніх пансіонатів.

Отже, питання з прісною водою, туалетом і душем було вирішено. Все це надавалася на місці кемпінгу.

Встановлення намету та створення тіні.

Відразу хочу сказати, що до виїзду на море я прочитала в Інтернеті про те, що звичайні кілки для кріплення намети не підходять для встановлення її на море, адже тут зовсім інша структура землі.

Тому, ми заготовили з собою дерев’яні кілочки десь 30-40 см і залишилися дуже цим задоволені, так як вони дійсно тримали намет.

Далі, враховуючи той факт, що на морі намет може здути, ми її гарненько обкопали. Пару раз вітер був дуже пристойним і те, що намет була закопана допомогло їй не полетіти в море або небо .

Для створення тіні у нас не було тенту і ми не готові були в цю поїздку його купувати.

Реалізували ідею створення тіні зі зшитих старих простирадл, які не шкода витрать для кемпінгу. До того ж це пристосування буде корисним для різних виїздів на природу і навіть між дерев буде зручно робити додаткову тінь.

Вийшло ось так. Якщо знайдете як вище закріпити тінь, буде ще краще.

Ми залишилися задоволені таким пристосуванням. Простирадла закривали від сонця, добре продував вітер і не було жарко.

У такому “будиночку” діти вдень грали в різні ігри і іноді ми грали всією сім’єю в різні ігри за допомогою карт.

Зв’язок зі світом – телефони та Інтернет

Взагалі, іноді можна повністю відключатися від світу і в цьому теж є своя принадність . Особливо важливо це для тих випадків, коли відпустка раз на рік.

Але мені останнім часом дуже подобається поєднувати, чергувати відпочинок і заняття улюбленими справами, розвиток своїх проектів через Інтернет.

Тому, наявність Інтернету для нас віталося.

Телефони та комп’ютери ми заряджали на кухні, де дозволяли це робити при розміщенні в кемпінгу.

Мобільний інтернет Лайф брав добре, але у нього маленька швидкість і не зовсім зручно працювати з таким Інтернетом через комп’ютер. Хоча доводилося. З однією вкладкою працювати можна, з кількома досить важко. Відео вантажилось дуже, дуже повільно.

Наш Интертелекомовский Інтернет тут не брав. Останнє місце, де він ловив – це с. Счастлівцево. Для посилення Інтернету, під час нашого відпочинку в селі і на річці, ми використовували телевізійну антену, адже для неї у нас був перехідник. Але на море такої антени не було.

Зате була радіо антена. Нам ніяк не вдавалося її підключити і тут в передостанній день прийшла ідея як це зробити. Ось що у мене вийшло.

Навіть чоловік оцінив мою “жіночу логіку” – Інтернет почав літати. Правда в тій реальності, в якій може літати такий Інтернет . Він почав працювати, а також можна було відкривати декілька вкладок і паралельно завантажувати відео на ютюб.

Отже

У нас був дах над головою, душ, туалет, прісна вода, зв’язок зі світом і головне – море, яке зовсім поруч і невелика відстань до гарячого джерела.

Залишилося вирішити питання харчування та приготування їжі.

Чим ми харчувалися, де брали продукти, як і на чому ми готували їсти – розповімо в окремому пості. Як виявилося, приготування на море, де немає дерев і дме вітер – має свою специфіку.

Також поділимося фото і враженнями від відпочинку на морі.

Важливо!!! Написала узагальнюючу статтю по відпочинку на Арабатській стрілці.

Інформація буде поповнюватися і не втрачати своєї актуальності. Читайте, дивіться фото і відео в пості – “Все про відпочинок на Арабатській стрілці на основі особистого досвіду з інформацією, яка буде оновлюватися”

А Ви любите відпочивати на морі з наметами?

Що найбільше подобається або не подобається в такому вигляді відпочинку?

Щоб бути в курсі корисного і цікавого, підпишіться на нашу розсилку “Новини сайту та інші корисності для відпочинку і подорожей”

До зустрічей на сторінках нашого блогу про мандрівки та відпочинок!

Рекомендуємо почитати:

  • “7 цікавих фактів про Арабатській стрілці”
  • “Як економити на відпочинок та подорожі: наш досвід з купонами”
  • “Всі корисні ресурси для подорожей”